Proč Dolní Břežany?

Dolní Břežany leží ve středních Čechách v okrese Praha – západ, deset kilometrů od nájezdu na dálnici D1 a jeden kilometr od obchvatu Prahy, to není ovšem hlavní výhoda tohoto malebného místa s keltskou minulostí. Dolní Břežany jsou nejen atraktivní lokalita pro bydlení, ale také k rekreaci. Obec se rozkládá na území o rozloze 1 066 hektarů. K Dolním Břežanům patří místní části Lhota, Zálepy a Jarov. Převážně rekreační Zálepy a Jarov se v posledních letech mění v oblasti, kde lidé začínají bydlet i trvale. V samotném srdci obce můžete najít rozsáhlé parky a zeleň, které společně s fitness centrem poslouží k bohatému sportovnímu vyžití. Dolní Břežany nabízí kompletní občanskou vybavenost a bohatý městský život, který nikde jinde nenajdete. Více informací o lokalitě Dolní Břežany.

Občanská vybavenost

Náměstí nabízí řadu obchodů, supermarket, gastronomická zařízení, poštu, banku, společenský a konferenční sál, administrativní budovu a další paletu služeb. Pro Vaše děti je k dispozici moderní základní škola s nově budovanou mateřskou školkou v blízkosti náměstí. Nechybí zdravotní zařízení s lékárnou, které poskytuje zdravotní péči (dětský lékař, praktický lékař, ORL, stomatologie) v téměř 20 odbornostech.

Architektura

Při realizaci obytného náměstí v Dolních Břežanech se architekti inspirovali současnými trendy, při zachování smyslu pro tradici a klasické zpracování. Dominantní jsou materiály, které splňují nejen estetickou, ale i užitnou funkci. Cihelné zdivo světle omítané nebo obložené cihelným páskem, sklo, dřevo a na střechách měď.